Články

Nově v nabíce panely energetica

12.11.2020

Panely vyráběné touto společností dosahují efektivity 21 % při zachování průmyslového standardu 4.0 a kladením vysokého důrazu na kvalitu komponentů. ENERGETICA přebrala výrobní postupy a linky známých německých předchůdců firem SOLON a SOLARWORLD a jako jediná továrna produkující solární panely na světě nezanechává žádnou emisní a CO2 stopu. Výrobna je napojena na vlastní 2,6MWp FVE používající vlastní technologie a na sousední biomasovou a vodní elektrárnu. Díky těmto ekologickým atributům letos obdržela cenu ‚Továrna s nulovými emisemi‘ od nezávislého institutu Eurosolar Austria. Věříme, že vysoká kvalita s 91% zárukou výkonu po 25ti letech osloví nejednoho z residenčních i komerčních zákazníků, kterým záleží na opravdu ekologické produkci elektrické energie z FVE včetně tolik diskutovaných emisí a energetické stopy vznikající při výrobě produktů asijské provenience.

Panelové řady e.Classic se dostávají s výkonem do 390Wp u malého rámu a e.Giant 465Wp u velkého rámu a jsou dále obohaceny řadou e-Prime, které jsou určené pro nejnáročnější podmínky a disponují 46mm rámy, 4mm skly a atestací zátěže 8 000 Pa.

Obě typové řady mají zakomponovanou patentovanou technologii e.ISP, která bude zřejmě budoucností regulace zastínění panelů, tepelných ztrát a poškození z nich plynoucí. Díky technologii e.ISP inteligentní elektronika panelů reaguje odpínáním zastíněné části panelů a eliminuje tím tepelné ztráty a poškození z nich vzniklých.

Kombinace výše uvedených technologických patentů vytváří panel, který je vyroben v EU bez emisí CO2, ty jsou dále sníženy krátkou dopravní vzdáleností, díky tomu splňuje nejnáročnější kritéria kontroly a za dobu životnosti produkuje až o 16% více energie než standardní technologie. ENERGETICA nabízí kromě vysoké výkonové záruky také možnost plných 25ti letých mechanických záruk, tak jak jste zvyklí u panelů SUNPOWER, ale za nižší cenu.

Zpět