Blog

Výhody fotovoltaiky

20.12.2021

Obnovitelné zdroje a konkrétně solární energie sebou přináší značné výhody jako je finanční úspora a snížení závislosti na momentální trhové nestabilitě. Většina producentů nabízí dlouholetou záruku a obecně se dá považovat solární energie za téměř bezúdržbovou. Navíc máte-li v letních měsících energetický nadbytek, nabízí se možnost dostat peníze zpátky.

Proč si pořídit solární panely?

go green, nízké emise. Solární panely neznečišťují životní prostředí, patří mezi obnovitelné zdroje energie. Ačkoliv při výrobě mohou vznikat environmentální náklady. Při provozu se nespotřebovává žádné palivo, a tudíž se neznečišťuje naše planeta Země emisemi SO2, CO2, Nox a prachovými částicemi.

vhodné kamkoliv. Solární energie je vhodná na domy, chaty, karavany, tiny house, výrobní haly, obchodní centra.  Ať už vlastníte chatu mimo dosah nebo jste v centru velkoměsta, solární panely se hodí kamkoliv.

snadná instalace. Doba namontování trvá 1 až 2 dny.

finanční výhoda. V dlouhodobém měřítku je solární energie ekonomicky výhodná. Přes vysoké počáteční náklady ušetříte v konečném důsledku na poplatcích za elektřinu.

dotace. Nová zelená úsporám pomáhá domácnostem udělat obnovitelné zdroje přístupnější.

rychlá návratnost. Ceny elektřiny raketově stoupají, to pro majitele solárních panelů znamená, že návratnost investice se zkrátí a dá se očekávat za cca 5 let.

spolehlivost a soběstačnost. Nyní více než jindy mnoho domácnosti volí solární panely pro jejich stabilitu vůči potenciálnímu pádu provozovatelských společností.

životnost. Solární panely mají většinou garantovanou životnost okolo 15 až 20 let. Po jejím uplynutí se účinnost postupně snižuje.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej.

  

Zpět