Blog

Pojďte spolu s námi objevovat svět fotovoltaiky. Na našem blogu se dozvíte informace o našich dodavatelích. Dále Vám postupně představujeme produkty, které máme v nabídce. V neposlední řadě máme pro fotovoltaické nadšence novinky jak z Česka, tak ze světa. Dočtete se u nás například, jakou životnost mají solární panely, jak se můžete podílet na pomoci klimatu a přírodě nebo proč se vyplatí investovat do pořízení solární baterie.  
11. 1. 2023

BÁJEČNÁ ZPRÁVA: V Česku dochází od roku 2023 ke změnám pravidel pro instalace fotovoltaických elektráren (FVE)

Ve středu 14.12. 2022 poslanci schválili novelu energetického zákona, která umožňuje instalaci fotovoltaických elektráren s výkonem až 50 kWp bez nutnosti stavebního povolení a licence, jak tomu bylo doposud. Jedná se o klíčovou novelu, která usnadní výstavbu fotovoltaiky domácnostem, pro které byly tyto administrativní úkony nepříjemnou “nutností“, díky níž instalaci FVE odkládali. Pojďme se detailněji podívat na změny, které pro Vás jako pro spotřebitele nastaly od roku 2023 a koho dalšího se změny týkají a pro koho naopak jisté povinnosti zůstávají.
28. 11. 2022

Životnost solárních panelů

Častou otázkou před pořízením fotovoltaiky bývá, jak ou mají panely životnost a zda se vůbec vyplatí do nich investovat. Solární neboli fotovoltaické panely jsou vyráběny tak, aby vydržely více než 25 let.
1. 11. 2022

EU překonala rekord z loňska, během léta 2022 vyrobila 12% solární energie

Od května do srpna 2022 se podařilo evropské unii trhnout rekord ve výrobě elektřiny ze solární energie. Velmi k tomu přispělo 18 členských států EU, které překonaly rekordy v podílu solární energie. Celý komplet během léta vyrobil 99,4TWh, což je oproti loňskému roku, kdy za stejné časové období bylo vyrobeno 77,7TWh obrovský skok kupředu.
20. 10. 2022

K čemu slouží solární baterie-uschovejte si nastřádanou energii na později

Solární baterie je důležitým článkem solárního systému. Byť se nejedná o nezbytný doplněk, její nenahraditelnou funkci ocení každý majitel fotovoltaiky. Baterie pomáhá ukládat přebytečnou energii, kterou můžete použít ve chvíli, kdy Vaše solární panely nevytváří dostatek energie, například v noci a během zamračených dnů.
13. 10. 2022

Dyness – využijme sluneční paprsky ještě efektivněji

Dyness, společnost, která byla založena v roce 2017, je zaměřena na výzkum a výrobu integrace bateriových systémů. Více než 100 zaměstnanců společnosti má velmi bohaté zkušenosti s vývojem a výzkumem systémů pro ukládání energie z baterií.
22. 9. 2022

Rozhovor se zakladatelem Green Energy Trading

Green Energy Trading s.r.o. je na trhu od roku 2010. Původně však tato firma existovala jako EURO TRADE AGENCY s.r.o. Jednatele a zakladatele této společnosti jsme se zeptali nejen na zákulisí jejího vzniku. Mgr. Jaroslav Růžička o vývoji trhu s fotovoltaikou a o jeho vlastní podnikatelské cestě.
17. 7. 2022

TrinaSolar

Trina Solar je společnost založená v roce 1997. Považuje se za průkopníka v oblasti solární energie. Byla jednou z prvních fotovoltaických firem v Číně, která se rychle rozrostla a stala se světovou jedničkou v solárních technologiích a výrobě.
1. 7. 2022

Solární panely na novém domě povinně – jaké změny do roku 2030 čekají svět fotovoltaiky a občany v rámci plánu REPowerEU

Že jste ještě o plánu REPowerEU neslyšeli? Pojďme si ve zkratce představit, o co jde. Jedná se o reakci evropské komise na narušení globálního trhu s energiemi způsobené ruskou invazí na Ukrajinu. Cílem je ukončit závislost EU na ruských fosilních palivech, která jsou používána jako ekonomická a politická zbraň a stojí daňové poplatníky téměř 100 miliard EUR ročně. Dále se plán REPowerEU považuje za jedno z řešení klimatické krize.
22. 4. 2022

Den Země: nejlepší tipy, jak pomoci klimatu a přírodě

Pokud Vás zajímá, co můžete udělat se změnou klimatu, už nehledejte. Sestavili jsme seznam účinných způsobů, jak snížit Vaši ekologickou stopu.