Blog

24. 7. 2023

Sluneční Skok: Česko Na Cestě k Obnovitelné Energetice

V České republice zažíváme skutečnou solární revoluci. Počet fotovoltaických elektráren se od začátku roku 2022 více než zdvojnásobil a čísla stále rostou!
26. 6. 2023

Green Energy Trading na veletrhu Intersolar Europe!

Přečtěte si o naší nedávné návštěvě předního světového veletrhu solárního průmyslu, Intersolar Europe, který se konal v Mnichově.
29. 3. 2023

Certifikát AAA od společnosti Dun & Bradstreet: potvrzení vynikající finanční stability a kvality podnikání firmy Green Energy Trading

Jsme velmi hrdí na to, že jsme získali prestižní certifikát AAA od společnosti Dun & Bradstreet. Tento certifikát potvrzuje naši vynikající finanční stabilitu a kvalitu podnikání, což nám umožní dále posilovat naše vztahy se zákazníky a dalšími obchodními partnery.
27. 3. 2023

Novinky ve fotovoltaice: Co se děje v ČR?

Fotovoltaika v České republice zažívá obrovský rozvoj v posledních letech, a to díky technologickému pokroku, sníženým nákladům a zvýšenému zájmu o udržitelnou energii. V tomto článku se podíváme na nejnovější trendy a události ve fotovoltaice v ČR, které jsou aktuální v roce 2023.
23. 3. 2023

Proč investovat do fotovoltaiky ještě před létem?

Fotovoltaika je v posledních letech jedním z nejrychleji rostoucích odvětví obnovitelné energetiky. Stále více lidí se rozhoduje pro instalaci solárních panelů na svých domovech nebo firemních budovách. V tomto článku se zaměříme na důvody, proč je vhodné investovat do fotovoltaiky ještě před nástupem letních měsíců.
8. 3. 2023

NOVINKY v našem sortimentu – Solax Power

Hledáte spolehlivý a efektivní způsob napájení své domácnosti? Nebaví vás ručně sledovat spotřebu energie a odhadovat měsíční účty? Jak skladovat přebytečnou energii vyrobenou solárními panely?
11. 1. 2023

BÁJEČNÁ ZPRÁVA: V Česku dochází od roku 2023 ke změnám pravidel pro instalace fotovoltaických elektráren (FVE)

Ve středu 14.12. 2022 poslanci schválili novelu energetického zákona, která umožňuje instalaci fotovoltaických elektráren s výkonem až 50 kWp bez nutnosti stavebního povolení a licence, jak tomu bylo doposud. Jedná se o klíčovou novelu, která usnadní výstavbu fotovoltaiky domácnostem, pro které byly tyto administrativní úkony nepříjemnou “nutností“, díky níž instalaci FVE odkládali. Pojďme se detailněji podívat na změny, které pro Vás jako pro spotřebitele nastaly od roku 2023 a koho dalšího se změny týkají a pro koho naopak jisté povinnosti zůstávají.